Rusza pierwszy w Polsce projekt edukacyjny dla branży mody Fashion Talks SHOWROOM.PL

Znamy już listę marek i reprezentantów firm branży mody, którzy wezmą udział w Fashion Talks SHOWROOM.PL – bezpłatnym programie edukacyjnym dla obiecujących biznesów modowych.

Z 200 nadesłanych aplikacji wybrano 30 marek i reprezentantów firm, które pod okiem specjalistów SHOWROOM.PL i Fashion PR Talks będą budować pozycję lidera branży i przygotowywać się do wejścia na kolejne rynki.

Komisja składająca się z reprezentantów Fashion PR Talks i SHOWROOM.PL oceniała potencjał rozwojowy marki, wartość, jaką uczestnicy mogą wnieść do grupy oraz dotychczasową obecność marek na rynku.

Właściciele marek i reprezentanci firm otrzymają darmowy dostęp do wykładów, warsztatów i materiałów edukacyjnych przygotowanych na tę okazję przez ekspertów Fashion PR Talks i SHOWROOM.PL. Pierwsze z sześciu spotkań odbędzie się już w lutym w siedzibie Fashion PR Talks w Warszawie. Akcja potrwa do końca maja 2017 roku.

„Program mentorski przygotowaliśmy w taki sposób, aby zestawić wiedzę i doświadczenie specjalistów branży mody z wewnętrzną wiedzą największego w Polsce e-commerce’u z modą niezależną. Polskie marki i reprezentanci firm potrzebują katalizatora, który umożliwi im większą sprzedaż i wejście na rynki zagraniczne" – mówi Olka Kaźmierczak, inicjatorka projektu i założycielka akademii Fashion PR Talks. „Chcemy, żeby marki i reprezentaci firm czuły, że mają nasze wsparcie i że jesteśmy tu po to, by wspólnie pracować na ich sukces" – dodaje.

Do programu Fashion Talks SHOWROOM.PL zakwalifikowali się właściciele marek i reprezentanci firm, którzy mają jasną wizję, szybko reagują na zmieniające się warunki rynkowe, chętni do inwestycji i zdobywania wiedzy.

Zadaniem mentorów programu jest przekazanie profesjonalnej wiedzy i praktycznych narzędzi pomocnych przy skalowaniu biznesu. Podczas sześciu wykładów i warsztatów uczestnicy projektu dowiedzą się, jak przygotować biznesplan i kalendarz mody, w jaki sposób włączyć content marketing i media społecznościowe do promocji marki, poznają zasady skutecznego PR-u oraz trendy na sezon SS 2018. Cykl zakończą konsultacje mentorskie, podczas których właściciele marek będą mogli skonsultować swoje pomysły z ekspertami obu firm.

Polska jako kraj ma ogromny potencjał, a moda obejmuje dużą część polskiej gospodarki. Roczne obroty branży wynoszą ok. 28 miliardów złotych, z czego 4 miliardy złotych to obrót ze sprzedaży internetowej. W Unii Europejskiej pod względem obrotów Polska zajmuje 8. miejsce, pod kątem inwestycji – 6. miejsce, a w liczbie firm, które funkcjonują w sektorze tekstylno-odzieżowym znajduje się na 2. miejscu.

O potencjale polskiej branży mody wspomina też Julia Turewicz, Country Manager SHOWROOM.PL: „Polski rynek mody nadal się rozwija i jest bardzo chłonny. To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy marzą o własnej marce. Jednak na dłuższą metę branża faworyzuje tych, którzy potrafią myśleć i działać szeroko".

Akcją edukacyjną Fashion Talks SHOWROOM.PL obie firmy świętują swoje urodziny – SHOWROOM.PL ma za sobą piąty rok istnienia, zaś Fashion PR Talks – pierwszy.

Lista marek i reprezentantów firm zakwalifikowanych do programu:

 1. Agata Matlak-Lutyk / Balagan
 2. Alicja Sajewicz / Wenska
 3. Anna Szydełko / Manifiq
 4. Asia Rawicka / Risk made in Warsaw
 5. Beata Mitas / Mitas design
 6. Ewa Stepnowska / Bodymaps
 7. Gabriela Roczkalska-Drożdż / ECHO
 8. Julia Kaleta / Julia Kaleta
 9. Kamila Biskup / Mima mima
 10. Katarzyna Czuchaj-Łagód / Mobile Institute
 11. Katarzyna Gerlach-Dymnicka / Bluebirds
 12. Kacper Zieliński / Underss Code
 13. Katarzyna Wiśniewska / Jungmob
 14. Krzysztof Malinowski / Robert Kupisz
 15. Łukasz Król / Molehill
 16. Marta Kapusta / Paso a paso
 17. Monika Szyndler / Naoko
 18. Magdalena Ruszkowska / Bizuu
 19. Magdalena Błażejczyk / Laura Guidi
 20. Melania Wyszomierska / Moye
 21. Marta Dolska / Algorithme
 22. Magdalena Brzozowska / Umiar
 23. Martyna Florkiewicz / Nunc
 24. Natasha Dziewit / Natasha Dziewit
 25. Natalia Baranowska / Le Songe
 26. Paulina Galicka / Pozerki
 27. Patrycja Bronk / Pralines
 28. Roma Janota / Roma Yanota
 29. Zuzanna Krasnodębska / Wishbone
 30. Zuzanna Chojnacka / Alkopoligamia

Ilustruje Elena Ciuprina