fashionprtalks.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i zakupach.

Moda

Jak ubrać dziecko na spacer i na co uważać?

Jak ubrać dziecko na spacer i na co uważać?

Wyjście na spacer z dzieckiem, zwłaszcza po raz pierwszy, może być nieco stresujące dla młodych rodziców. Jak dobrze ubrać malucha, aby nie przegrzać go, ale i nie dopuścić do wychłodzenia ciała? Jakie akcesoria powinny towarzyszyć nam podczas takiego wyjścia? Czy zawsze musimy stawiać na wysokiej jakości ubrania? W tym artykule przeczytacie, na co powinniśmy zwracać uwagę, planując spacer z naszą pociechą.

Wybór odpowiedniego ubioru na spacer

Przede wszystkim musimy pamiętać, że ubiór naszego dziecka na spacer nie powinien ograniczać jego ruchów. Dziecko powinno czuć się swobodnie i komfortowo w tym, co na siebie założyło. Każda część garderoby powinna być dostosowana do pogody oraz miejsca, do którego się wybieramy. Nie zapominajmy także o odpowiednich butach – jeśli nasza pociecha już chodzi, powinna mieć na nogach obuwie, które dobrze trzyma się na stopie i nie ogranicza ruchów.

Zwróć uwagę na temperaturę i warunki pogodowe

Kiedy już wiemy, jakie ubrania będą najbardziej odpowiednie, powinniśmy zwrócić uwagę na temperaturę na zewnątrz. Powszechnym błędem jest przegrzewanie dziecka – zasada mówi, że powinniśmy ubrać malucha o jeden strój więcej, niż sami byśmy założyli w danym momencie.Zasada ta jest zdecydowanie wskazówką, której warto przestrzegać.

Czym jest ubieranie na tzw. cebulkę?

Wszystko za sprawą tzw. „cebulowego” ubierania. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala na dopasowanie ilości i rodzajów ubrań do zmieniających się warunków pogodowych. Jak więc zastosować takie ubieranie u dziecka?

  • warstwa najbliżej ciała powinna być cienka, najlepiej bawełniana,
  • kolejna powinna „oddychać”, aby zapobiec przegrzewaniu się dziecka,
  • zewnętrzna warstwa powinna chronić przed wiatrem, deszczem lub śniegiem.

Akcesoria niezbędne podczas spaceru

Spacer z dzieckiem wymaga od nas również odpowiedniego przygotowania w kwestii niezbędnych akcesoriów. Musimy zabrać ze sobą dodatkowe pieluszki, chusteczki nawilżane, smoczek, jeżeli nasze dziecko z niego korzysta, butelkę z wodą czy też ulubioną zabawkę. Planując dłuższy spacer, warto zabrać również coś do przekąszenia dla malucha

Nie oszczędzaj na jakości ubrań

Jakość ubrań, które zakładamy naszemu dziecku, ma ogromne znaczenie. Wybierajmy te, które są wykonane z naturalnych materiałów – przepuszczają powietrze i nie powodują podrażnień skóry dziecka. Dodatkowo, wysokiej jakości ubrania dłużej zachowują swój kształt i kolor, co w dłuższej perspektywie jest bardziej ekonomiczne rozwiązaniem.

Znajdź balans między bezpieczeństwem a komfortem

Nawet najwyższej jakości ubrania nie będą spełniały swojego zadania, jeśli zastosujemy je nieodpowiednio. Dążymy do tego, by nasze dziecko było zarówno bezpieczne jak i komfortowe podczas spaceru. Dlatego pamiętajmy o odpowiednim dopasowaniu ubioru do pogody i warunków, w jakich będziemy spacerować. I najważniejsze – bądźmy uważni na sygnały, które płyną od naszego dziecka. Jeśli jest niespokojne, płacze bez powodu, być może coś go uwiera, gniecie lub przegrzewa.

Zakładając ubrania dziecku na spacer, dokonujmy przemyślanych wyborów, zawsze kierując się zdrowym rozsądkiem i intuicją. Spacer to przede wszystkim przyjemność, więc postarajmy się, by nasze pociechy czuły się komfortowo i bezpiecznie na zewnątrz – niezależnie od pogody.


Zobacz także:

Udostępnij

O autorze

Redakcja portalu fashionprtalks.pl to zgrany zespół entuzjastów, którzy poświęcają się pasjonującym tematom z obszarów mody, urody, zdrowia, DIY i zakupów. Nasza platforma to nie tylko źródło informacji, ale również przestrzeń do inspiracji i rozmów na tematy związane z szeroko pojętym światem stylu życia.